دسته‌بندی نشده

کانسیلر هرچی لازمه بدانیم |کانسیلر چیست؟ | شیوه های مصرف | انواع | نکات

کانسیلر چیست؟

کانسیلر  ، یک نوع کرم متراکم شده یا به اصطلاح یک اصلاح کننده رنگی می‌‌باشد که در دسته لوازم آرایشی قرار می‌‌گیرد.

حال شاید این سوال که کانسیلر چیست؟ برای شما پیش بیاید برای پوشاندن لکه های تیره حاصل از افزایش سن، جای جوش و کاور کردن سایر منافذ کوچک و بزرگ پوست استفاده می‌شود.

از نظر کاربرد، به کرم فوندانسیون شباهت دارد با این تفاوت که  چیستی کانسیلر سنگین تر و دارای پیگمنت بیش تر می‌باشد.

مصرف آن معمولا بعد از مراحل زیرسازی انجام می‌شود، چون فوندانسیون در ابتدا قرمزی های پوست را پوشانیده و منافذ را به صورت سطحی اصلاح می‌کند.

کانسیلر چیست ؟

اگر این محصول را قبل از فوندانسیون یا بدون آن استفاده کنید ممکن است باعث سنگین و بد شکل شدن پوست تان شود که به اصطلاح به آن کیکی شدن می‌گویند.

استفاده از این محصول می‌تواند چهره های خسته را شاداب تر و درخشان تر نشان دهد، سیاهی های اطراف چشم را بپوشاند و رنگ پوست را یکنواخت و مطلوب کند.

آرایش کردن و استفاده از این محصول حتی به صورت روزانه، مادامی که زیاده روی نشود مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

برای مصرف کانسیلر چه شیوه هایی را می‌توان به کار گرفت؟

برای از بین بردن تیرگی، خسته بودن و پف چشم، محصول را به صورت نقطه ای روی پوست و زیر چشم بزنید و بعد با ضربه های آرام، با انگشت دست یا برس خود، آن را محو کنید، توجه داشته باشید که در حین محو کردن، بهتر است ضربه وارد کرده و انگشت یا برس را بر روی پوست نکشید.

استفاده از برس یا اسفنج برای مصرف کانسیلر یک انتخاب شخصی است که هرکدام نکات مثبت خودشان را دارند.

اگرچه اسفنج باعث می‌شود پوست طبیعی تر جلوه کند اما برس این امکان را به شما می‌دهد تا پوشش دهی بیش تری را روی پوست تان داشته باشید و کیفیت آرایش شما در تمام طول روز ثابت بماند و افت نکند.

شما برای این کار حتی می‌توانید به راحتی از انگشت خود استفاده کنید چرا که گرمای سر انگشتان باعث گرما بخشیدن به آرایش و بهتر محو شدن کانسیلر  روی پوست می‌شود.

نکته ی دیگر در مورد آن، استفاده روی تمام پوست صورت یا استفاده به صورت جزئی است؛ در این باره می‌توان گفت که انتخاب به عهده ی خود تان است.

اگر پوست خوب و بی نقصی دارید، می‌توانید به صورت مقطعی استفاده کنید، سطح کوچکی از پوست را با این محصول آغشته کنید و بعد به خوبی آن را محو کنید. اما اگر نیاز دارید که مناطق بیش تری از صورت تان را کاور کنید، هیچ مانعی وجود ندارد.

انواع کانسیلر ها

کانسیلر انواع مختلفی دارد که نوع مایع آن، مناسب پوست های معمولی و چرب است، پوشش دهی نسبتا خوبی داشته و کار با آن راحت تر است.

نوع کرمی این محصول به دلیل داشتن بافت ضخیم تر و رنگدانه های مات، سطح پوشش مناسب تری نسبت به نوع مایع دارد و برای پوست های معمولی، خشک و یا حساس ایده آل است.

انواع کانسیلر

انواع پودری آن ممکن است به صورت فشرده و متراکم باشند و یا به صورت ترکیبی با کرم پودر ها استفاده شوند که پوششی متوسط ایجاد می‌کنند اما بسیار پر طرفدار هستند.

فرم استیکی یا همان چسبنده و فرم مدادی هم از نظر کاوردهی در سطح متوسط هستند، ماندگاری چندان بالایی ندارند و بیش تر مناسب استفاده در زمان سفر می‌باشند.

کانسیلر مناسب و رعایت نکات لازم

برای انتخاب کانسیلر مناسب  با توجه به پوست خود، ابتدا باید نوع پوست یعنی معمولی، خشک، چرب و یا مختلط بودن آن را مشخص کنید، طیف رنگی پوست خود را شناسایی نمایید و متناسب با آن خرید کنید.

درست مانند زمانی که کرم پودر را با پوست خود تطبیق می‌دهید، برای انتخاب لازم است نکات لازم  کانسیلر  رعایت کنیم  هم باید به این نکته توجه داشته باشید که طیف آن را یک یا دو درجه روشن تر از فوندانسیون خود برگزینید. رنگ روشن، نقاط تیره را بهتر می‌پوشاند اما باید دقت کنید که اگر بیش از حد روشن باشد جلوه خوبی به پوست شما نمی‌دهد.

نکات استفاده از کانسیلر

قبل از خرید برای انتخاب بهترین رنگ، ابتدا آن رنگی که توجه تان را جلب کرده و فکر می‌کنید برای پوست شما مناسب است را روی پوست قسمت داخلی مچ دست تان تست کنید. بعد آن را با یک درجه روشن تر و یک درجه تیره تر روی پوست مچ خود مقایسه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

فقط  در پایان روز و به محض ورود به خانه؛ آرایش خود را پاک کنید، صورت تان را بشویید و محصولاتی مناسب با پوست خود استفاده کنید.

چند اشتباه رایج در مصرف کانسیلر

اولین و رایج ترین اشتباه در مصرف کانسیلر ، انباشته کردن آن بر روی پوست است. برای بهتر دیده شدن پوست صورت و زیبایی آرایش خود، مواد را به مقدار زیاد روی یک نقطه قرار ندهید و حتما آن را محو کنید.

استفاده ی دو برابری این محصول برای ناحیه زیر چشم و لکه های تیره تر به صورت افراطی نه تنها باعث کاور شدن آن ها نمی‌شود بلکه آرایش شما را بد فرم می‌کند.

بیش از حد روشن بودن رنگ این محصول  نه تنها باعث درخشندگی و زیبایی پوست شما نمی‌شود بلکه گرما و شادابی را از چهره شما سلب می‌کند، بنابراین بهتر است درانتخاب رنگ، کمی صبور تر باشید.

پخش کردن از اشتباه رایج در مصرف کانسیلر میباشد که  با کشیدن براش یا اسفنج روی پوست هم از دیگر اشتباهات متداول است و شاید همین امر باعث شود تا به نتیجه ی دلخواه خود، دست نیابیم، توجه داشته باشید که از این پس؛ محصول را با ضربه های آرام و مداوم روی پوست خود محو کنید.

 

استفاده کردن از کانسیلر ، قبل از زیرسازی هم اشتباهی است که ممکن است تجربه مطلوبی برای شما به ارمغان نیاورد، بنابراین حتی الامکان ترتیب استفاده از محصولات را رعایت کنید تا آرایش بهتری داشته باشید.

استفاده غلط از کانسیلر  هم از دیگر اشتباهات رایج آرایشی است که برای مصرف فقط کافی است تا نواحی تیره و جای جوش را به صورت موضعی بپوشانید. پخش کردن آن روی کل صورت فقط باعث بر هم خوردن نظم آرایش و خنثی کردن اثر پوشانندگی این محصول بر روی پوست می‌شود.

با توجه به اینکه پوست های با پتانسیل جوش زدن، بسیار حساس می‌باشند ممکن است تصور کنید استفاده از کرم ها و لوازم آرایشی آسیب زا هستند اما متخصصان پوست از آکادمی پوست آمریکا معتقدند؛ آرایش برای پوست مستعد آکنه، اشکالی ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *